Yeni ve Çıkma Silindir Üst Kapakları.
Marka ve Fiyat İçin Arayınız
05322427696


Motor Silindir Üst Kapak Yenileme Aşamaları :

YÜZEY KAYNAK DOLGUSU : Silindir kapağı yüzeyinde oluşan deformasyonun TIG kaynağı ile doldurulmasıdır.
ÇATLAK KONTROLÜ : Silindir kapağındaki ısı deformasyonuna bağlı gözle görülemeyebilen çatlaklar oluşmakta.Bu çatlaklar kompresyon kaçağına yol açmaktadır.Çatlak kontrolü silindir kapağının yüzeyine pleytler bağlanarak basınç altında çatlak tespiti yapılır.

MANYETİK SATIH TAŞLAMA : Silindir kapağı yüzeyi zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilip aşınıyor. Bu deformasyonların durumu göz önünde bulundurularak firmamız bünyesindeki NC TAKSAN manyetik satıh taşlama tezgahı ile silindir kapağında pürüzsüz bir yüzay elde etmekteyiz..

PNÖMATİK KAPAK DAĞITMA : Supapların hareketlerini limitleyen yayların pnömatik pres yardımı ile kolayca dağıtılma işlemidir. Tezgahımızın tasarımı firmamıza aittir.
SİLİNDİR KAPAK YUVA İŞLEMLERİ : Zamanla çalışmadan dolayı deformasyona uğramış supap yuvalarının taşlanarak revizyon edilmesidir.

Serdi 100 tezgahı ile tek harekette supap yuvasının 3 açısını da aynı anda işleyebilmekteyiz. Bu sayede işlem süresi 3 kata kadar kısalmaktadır. Supap yuvasındaki kompresyon kaçağının sıfıra inmesi ile araçların performansının arttığı ve yakıt tüketiminin düştügü görülmüştür.

SUPAP AYARI : Motor ısındıkça bütün diger parçalar gibi supap sistemindeki parçalarda ısınırlar. Isınan parçalarda meydana gelen boy uzaması , supapların açık kalmasına bu da yanma odası içinde kompresyon kaçağına sebebiyet verir. Supap ayarı eksantrik milinin ölü noktasıyla , supap fincanının temas halindeyken sentil yardımıyla ayarlanır.

SUPAP GAYD DEĞİŞİMİ : Supap gaydındaki aşınmalardan dolayı yeni gayd değişimine gereksinim duyulmaktadır. Hidrolik pres ile eski gaydlar çıkarılarak yenileri orjinal ölçüleri baz alınarak preslenir.

SUPAP TAŞLAMA :Supap yuvasına bağlı olarak supapta oluşan deformasyonun taşlama ile revizyon edilmesidir. Firmamızda supap taşlama işlemi SERDI HVR 90 ile yapılmaktadır.

SICAK SU İLE PARÇA YIKAMA :Firmamıza gelen yağlı , kirli parçalar sıcak su ile makinalarımızda yıkanarak temizlenir.